Gosia i Krzysiek Ratyńscy

Kim jesteśmy? Zwykłymi ludźmi tak samo jak Ty. Dzielimy się skutecznymi i przetestowanymi na sobie sposobami na to jak lepiej żyć, choć jakieś 10 lat temu nigdy byśmy nie pomyśleli, że możemy pomagać komukolwiek w tym temacie. Wtedy jeszcze sami nie radziliśmy sobie zbyt dobrze ze swoimi życiami, emocjami, myślami oraz spotykającymi nas okolicznościami.

Wszystko jednak zaczęło się zmieniać dzięki jednej, niepozornej książce Eckharta Tolle pod tytułem “Potęga Teraźniejszości”, której autora poznaliśmy osobiście jakiś czas później w Budapeszcie na jego “szkoleniu”. A potem już poleciało. Teraz nasze życie wygląda zupełnie inaczej i choć wciąż mamy jeszcze mnóstwo do nauki i przepracowania to wiemy, że było warto.

Dlatego chcemy dzielić się naszym doświadczeniem z każdym, kto dopiero zaczyna tą wspaniałą przygodę i jest na razie na etapie nas sprzed tych kilku lat.

Jak nasze życie stało się lepsze

Każdy z nas może wieść wspaniałe życie. Wystarczy tylko nauczyć się jak i zrobić z tego użytek.

Jak wyglądało nasze wyjście z Matrix-a?

My, czyli Gosia i Krzysiek Ratyńscy. Fizjoterapeutka i elektronik z wykształcenia, artystyczne wrażliwe dusze z natury. Do 2013 roku poszukiwaliśmy sensu i doświadczaliśmy życia osobno, każdy po swojemu i w niezbyt udany sposób. Potem wszystko się zmieniło i od wielu już lat idziemy razem, ramię w ramię a nasz rozwój dosłownie wystrzelił w kosmos prawie dokładnie wtedy gdy zaczęliśmy się spotykać. Tym ładunkiem wybuchowym była książka Eckharta Tolle “Potęga Teraźniejszości”, którą ja Małgorzata podarowałam jemu – Krzysztofowi z okazji urodzin.

Byłam nią tak zafascynowana, że choć moje zauroczenie i zakochanie było przeogromne, nie potrafiłam sobie wyobrazić budowania związku z kimś, kto uznałby ją za “nawiedzone bzdury”. Kiedy ją niedługo wcześniej przeczytałam miałam wrażenie, że dosłownie przeskoczyłam bezpowrotnie na jakiś wyższy poziom świadomości i nic już nie będzie takie samo. Dlatego drżałam ze strachu przed reakcją Krzyśka na tę lekturę. Nie wiedziałam czy to do niego trafi, czy zafascynuje go chociaż w połowie tak jak mnie, czy mnie nie wyśmieje. To było dla mnie ogromnie ważne.

Sam potem mi mówił, że przeczytał ją tylko ze względu na mnie i uczucie jakim mnie obdarzył, jednak zabierał się za nią z niechęcią i podejściem bardzo sceptycznym. Pierwsze kilka rozdziałów przeczytał na siłę i tylko po to aby wiedzieć o czym ma mówić, gdybym go zapytała o książkę 🙂 Jednak im bardziej się w książkę zagłębiał, tym bardziej go wciągała ku jego własnemu zdumieniu i wielkiej mojej uciesze. Być może pomógł tutaj fakt, że Krzysiek w czasach studenckich intensywnie zgłębiał temat hipnozy i autohipnozy, a także uczęszczał na warsztaty psychologiczne. Potem jednak oba tematy zarzucił.

Spotkanie z Eckhartem Tolle w Budapeszcie w 2018

Ta książka stała się dla nas swego rodzaju kluczem do zrozumienia wszystkiego, całego zagmatwanego dotychczas sensu życia. Wciągneło nas to tak mocno, że zaczęliśy intensywnie szukać edukacji w tym zakresie i tak znaleźliśmy Deepak-a Chopra, Joe Dispenzę, Louise Hay czy Wima Hofa. W 2018 roku pojechaliśmy na spotkanie z Eckhartem Tolle do Budapesztu. To były najbardziej niesamowite dwie godziny w naszym życiu, a cisza w głowie oraz wspaniały wewnętrzny spokój utrzymywał się jeszcze przez wiele godzin. Od tamtej pory z jeszcze większą energią i efektami szliśmy szlakiem wyznaczonym przez Tollego i podążamy nim nadal razem i równolegle. Od tamtego czasu zmieniło się w naszym życiu dosłownie wszystko. Ale co ważniejsze są to same zmiany na lepsze. Oczywiście wciąz jeszcze dużo nauki i rozwoju przed nami ale wiemy na pewno, że już nigdy nie chcielibyśmy wrócić do tego okropnego stanu nieświadomości sprzed 2013 roku.

Przez wszystkie lata naszego związku rozwijaliśmy naszą świadomość coraz bardziej, pochłaniając książki, uczestnicząc w wielu kursach i warsztatach, chłonąc wiedzę od wspaniałych nauczycieli takich jak Jose Silva, Pierre Franckh, Dalajlama, Joe Dispenza, Sadhguru, Wim Hof, Bruce Lipton, Louise Hay, Bradley Nelson czy naszych rodaków: Klaudii Pingot oraz Martina Petrusa. Lista ta wciąż rośnie. Robiąc to razem, jako małżeństwo, było nam znacznie łatwiej, gdyż mogliśmy liczyć na wzajemne wsparcie i wymianę doświadczeń.

Szukaliśmy połączenia sfery mentalnej, duchowości i nauki. Znaleźliśmy tak wiele i nauczyliśmy się tak wiele, że zapragnęliśmy sami stworzyć z tego wszystkiego jakąś syntezę i podać dalej aby jak najszerzej docierać do ludzi i umożliwić każdemu piękny rozwój!

Klaudia Pingot i my
Martin Petrus i my

Pomimo, że na codzień cały czas pracujemy osobno w swoich zawodach to od niedawna coraz mocniej łączymy siły aby naszym wspólnym zawodem stała się nasza pasja. Zaczęliśmy od stworzenia tej strony a potem kanału na YouTube i podcastu na Spotify, gdzie tworzymy własne medytacje oraz materiały edukacyjne na temat rozwoju świadomości. Już kilkadziesiąt tysięcy osób korzysta z naszego doświadczenia i odnosi sukcesy w zmianie własnego życia na lepsze.

Jeśli Ty też chcesz lepiej żyć to dołącz do nas, korzystaj ze wszystkich narzędzi i wiedzy, jakimi się dzielimy i buduj razem z nami lepszy świat, gdzie ludzie zamiast skakać sobie do oczu tworza razem piękną rzeczywistość.

Zapraszamy Was serdecznie do odbywania tej podróży w stronę rozwoju świadomości i coraz lepszego życia razem z nami.

Ściskamy i kibicujemy – Gosia i Krzyś

“Przebaczenie służy Tobie samemu, ponieważ Cię wyzwala. Pozwala wyjść Ci z więzienia, w jakim się znalazłeś”

Louise Hay