Medytacje

Medytacja to w źródłowym znaczeniu pewien stan, w którym nasza świadomość jest w pełni aktywna.  Mamy też kontrolę nad naszym umysłem, ciałem, a nawet podświadomymi reakcjami. W zachodnim świecie jednak bardziej kojarzymy medytację jako technikę relaksacji, która pozwala oczyścić umysł i pozbyć się stresu.

My staramy się podchodzić do medytacji szeroko. Dlatego traktujemy ją zarówno jako narzędzie do osiągnięcia pewnych korzyści, jak i stan do którego dążymy poprzez stosowane techniki. Przez wiele lat korzystaliśmy z medytacji tworzonych przez światowych znawców tematu. Od niedawna tworzymy już własne medytacje, w których staramy się łączyć wszystkie poznane techniki oraz metody.

O co chodzi z tą medytacją?

Do niedawna medytacja była czymś niezbadanym ze sfery mistyki. Bo mimo tego, że niektóre kultury praktykują medytacje od tysięcy lat to niewiele wiedzieliśmy o niej od strony naukowej. Jednak pomału to się zmienia. Coraz więcej naukowców interesuje się medytacją oraz jej wpływem na umysł i ciało, który jest ogromny. Nowe narzędzia jakie dostali neurolodzy pozwalają znacznie dokładniej badać ludzki mózg niż było to możliwe jeszcze 10 lat temu. Powstają nowe gałęzie nauki jak choćby fizyka kwantowa czy epigenetyka, które również pozwalają nam na znacznie lepsze i bardziej rzetelne zgłębianie tajników świata, w jakim żyjemy. I wszystkie te nauki zaczynają wspólnie potwierdzać, że kultury od dawna stosujące medytację były na znacznie lepszej drodze niż reszta świata 🙂

Jeśli nie bardzo na razie wiesz co to jest medytacja oraz jak i po co medytować to zapraszamy do naszych artykułów o medytacjach, w których staramy się dogłębnie wyjaśnić tę tematykę.

A jeśli ten temat jest Ci już znany i chcesz po prostu zacząć swoją przygodę z nią to koniecznie przeczytaj instrukcję obsługi medytacji, a potem już wybierz poniżej swoją medytację i odpływaj…

Poniżej znajdziesz podstawowe, prowadzone medytacje naszego autorstwa, z których możesz korzystać do woli i za darmo. Ich liczba stale rośnie, ponieważ wciąż tworzymy nowe medytacje wiedząc jak bardzo indywidualną sprawą jest reakcja na daną medytację. Każdy z nas jest inny, ma inne doświadczenia, inne przeżycia, inne oczekiwania, schematy czy przyzwyczajenia. Dlatego nie każda medytacja zadziała na każdego i dlatego chcemy dać Ci jak największy wybór. Często trzeba sporo się naszukać aby trafić na swoją idealną medytację. Zachęcamy zatem do poszukiwań i nie zrażania się jeśli coś od razu nie wyjdzie. Nowsze lub bardziej zaawansowane medytacje znajdziesz na naszym kanale YouTube.

Każda z poniższych medytacji jest nagrana w kilku różnych wersjach. Masz do wyboru różne głosy oraz różne podkłady aby idealnie dopasować medytację do siebie. To znacznie zwiększa szansę na sukces. Powodzenia!

“To niezmiernie ważne, by kochać samego siebie. Miłość do siebie to podstawa najważniejszego związku w twoim życiu: związku z samym sobą.”

Louise Hay