Medytacja wdzięczności 14 minut

Krótka medytacja dla początkujących, która poza wyciszeniem oraz zrelaksowaniem pozwoli docenić wiele aspektów życia, o których na co dzień zapominamy
Kategorie medytacji:
Dla początkujących | Krótka | Łatwa | Prowadzona
Medytacja prowadzona to doskonały sposób na stres
Medytacja w skrócie:  doskonała na stres, idealna dla początkujących, pomaga wejść na wyższe wibracje

Jest to medytacja, która pomaga się zrelaksować, nabrać dystansu do świata materialnego i poczuć wdzięczność za życie. Dzięki tej medytacji nawiążesz kontakt ze swoimi zmysłami. Dodatkowo zauważysz to, co w codziennym biegu schodzi na drugi plan i docenisz rzeczy, które na co dzień są dla Ciebie oczywiste. Ponadto ugruntujesz się w swoim ciele i podziękujesz mu za jego pracę. Medytacja pomoże w skupieniu uwagi na swoim oddechu oraz odzyskaniu kontaktu ze swoim światem wewnętrznym. Poczujesz spokój i wolność oraz  nauczysz się kontrolować swoje myśli. A to poprzez zauważenie ich i wyłapanie schematów, poprzez które wciągają Cię w swoją sieć. Dzięki wprowadzeniu mózgu w stan odpoczynku, czyli w fale alfa, będziesz mógł zajrzeć w głąb siebie i poczuć wdzięczność za życie i wszystko co Cię otacza i Ci się przydarza.

Komu przyda się ta medytacja?

Została ona przygotowana pod kątem osób, które dopiero zaczynają swoją przygodę z rozwojem świadomości. Nie jest długa a jednocześnie pozwala się wyciszyć na tyle aby przynieść korzyści również bardziej zaawansowanym wędrowcom. Dla początkujących może stanowić wyzwanie. Choć jest skonstruowana tak aby nie dało się na zbyt długo odpłynąć w świat myśli. Nie chodzi o to aby je odpychać tylko dawać przestrzeń, zauważać i puszczać wolno bez wpadania w ich wir.

Jeśli jesteś na początku swojej przygody z medytacją to polecam abyś wykonywał tę konkretną medytację w pozycji siedzącej.  Ponieważ często zdarza się, że umysł wyciszy się tak bardzo, że ciało zasypia. W medytacji chodzi o uzyskanie stanu rozluźnienia ciała, odpoczynku umysłu, ale jednocześnie utrzymania świadomości. Kierujemy się w stronę świata wewnętrznego ale staramy się nie odpłynąć w sen. Osoby o większym doświadczeniu oczywiście mogą wykonywać tę medytację w pozycji leżącej, chyba że wiedzą, iż mają tendencję do zasypiania. Zapewnij sobie spokój i kawałek przestrzeni dla siebie aby móc się jak najlepiej skupić na medytacji. Jeśli coś lub ktoś Ci przerwie to przyjmij to do wiadomości. A potem o ile nic się nie pali a dziecko nie wyskoczyło z balkonu to wróć do medytacji i zauważywszy swoje myśli i odczucia – dokończ ją w spokoju.

Różne wersje medytacji

Każdą z naszych medytacji nagrywamy wielu różnych wersjach aby ułatwić Ci dobranie tej idealnej dla Ciebie. Wszak każdy z nas jest inny, mimo że globalnie jesteśmy jednością. Dlatego nie fiksuj się na tej głównej wersji powyżej ale wypróbuj też wersje poniżej. A potem wracaj do tej, która najlepiej zawibrowałą z Tobą.

Głosu męskiego i damskiego nie trzeba wyjaśniać 🙂 No może poza tym, że damski nagrywa Gosia, a męski Krzysiek. Muzykę staramy się dobierać tak aby współgrała z przekazywaną treścią i wspomagała proces medytacji. Szum oraz Binaural Beats (BB) w podkładzie są specjalnie zakodowane aby pomóc zmienić fale mózgowe i łatwiej wejść w stan głebokiej medytacji i relaksacji. Jednak nie każdemu takie dźwięki będą odpowiadać. Dla fanów przyrody oferujemy również wersje medytacji z ogłosami natury w tle.

*Jeśli jakiejś wersji nie ma jeszcze poniżej to znaczy, że dopiero nad nią pracujemy. Wróć za jakiś czas i przetestuj.

Chcesz być na bieżąco z nowościami?

Nic prostszego! Podaj nam poniżej swój adres e-mail a my powiadomimy Cię o wszelkich nowościach u nas, takich jak medytacje, kursy, nowe produkty, warsztaty, itp. Dzięki temu nie przegapisz żadnej okazji do rozwoju świadomości.

Nie musisz się obawiać, że zasypiemy Cię spamem. Chcemy Ci pomagać, a nie przeszkadzać.

Chcesz mieć swoją indywidualną medytację?

Nagrywamy medytacje z Twoim tekstem (lub naszym ale napisanym dla Twoich potrzeb) oraz ulubioną muzyką czy innym podkładem (może być Twój lub dobrany przez nas według Twoich wskazówek). Jeśli chcesz zamówić taką indywidualną medytację przygotowaną specjalnie dla Ciebie to kliknij przycisk.

*opcja jeszcze niedostępna